Angličtina 6

Úkoly do 19. 6. 2020

Dobrý den, milí žáci a zákonní zástupci,

děkujeme všem za dosavadní spolupráci během zvláštního režimu učení. Děkujeme všem žákům, kteří se pravidelně zapojovali do výuky, připojovali se na online lekce

V tomto týdnu jdeme pomalu s učením do finále. Čekají vás opět 4 části.

Hned na začátku se podíváte, jak se tvoří otázky v minulém čase prostém - jako vždy, jsou zde dva typy otázek (ale to už přeci víte...), ve druhé části samozřejmě nesmí chybět procvičování. Ve třetí části vás čeká poslech a na závěr se vrátíme k pracovnímu sešitu.

Dále při zpětné vazbě online hodin padl návrh na další online hodinu z angličtiny - opět bychom měli na programu pouze hry, případně jednoduché tvoření vět. Klikněte ZDE pro přihlášení na hodinu - ta by se konala až v pátek 19. 6. od 9:30 - přihlásit se můžou všichni bez ohledu na původního vyučujícího.

Přejeme hezké dny

Mischingerová, Slováková a Weczerková

1.New grammar

Have a look on this presentation. Rewrite 2 slides from it into your Grammar or English 1 exercise book.

Poznámka: Přepiš si do sešitu Grammar nebo English 1 slajdy označené ikonkou propisky.

Past simple - questions irregular verbs

2. Practise the grammar

Open your workbook on page 31, exercise 3 and 4.

Poznámka: Správné odpovědi naleznete pod obrázkem ve sbalitelném textu.

Workbook page 31/3+4

Exercise 3:

1 Did you play football last week? No, I didn´t.

2 Did you go camping? Yes, I did.

3 Did you have a piano lesson? No, I didn´t.

4 Did you watch TV? Yes, we did.

Exercise 4:

1D, 2F, 3H, 4A, 5C, 6G, 7E, 8B

3. Listening task

This listenint task is from your textbook. It is on page 39, exercise 6. There are 3 parts originally, but I will demand on the listening of Charlie´s holiday. Details are in the questionnaire.

Click here for audio. (it is in the quiz as well)

4. Revision of the vocabulary

Open your workbooks on page 30 and let´s do exercise 1.

Workbook page 30/1

2 left 8 beach