Matematika 8

úkoly do 03/04/2020

Vše doporučujeme vypočítat bez kalkulačky!!!

Přihlaste se, prosím, všichni do učebny!!!

Návod na vstup do UČEBNY:

• Jděte do učebny (https://classroom.google.com)

• Přihlaste se do ní pomocí školního nebo soukromého Google účtu (účet musí být ve formátu "příjmení a jméno").

• Odsouhlaste přístup do účtu.

• Zvolte, že jste Student.

• Vpravo nahoře je velké šedé plus – tam se zapište do kurzu: Heslo je: roq2ypo

Všechny Vás zdravíme!!!

Minulý týden jste vyplnili test, vypracovali úkoly a někteří z Vás i úkoly navíc. Jak to tedy dopadlo? Žáci, kteří vyplnili test bez chyby i žáci se správně řešenými úlohami v úkolu navíc mají jedničku!!! To, zda jste opravdu procvičovali, si společně oveříme v testech přiložených níže!

Tyto testy jsou opět pro všechny žáky povinné.

Pozor změna!!! Test lze vyplnit pouze jednou! Známku tentokrát dostanou všichni žáci.

Klikni na tlačítko vlevo.

NOVÉ UČIVO - PRÁCE DO SEŠITU

Cílem naší práce bude procvičit učivo (povrch válce) a zjistit, jak vypočítat objem válce.

3. Objem válce

• Prostuduj a opiš si do sešitu tabulku na straně 45

• vypočítej příklady 45/2, 4 a 46/6,7 – pomohou ti hnědé rámečky na str. 46

Tento týden to bude jednodušší, proto zbývající čas věnujte procvičování povrchu válce! Viz. odkaz níže.

pro 8. A - učebnice bez čtverečku

• Prostuduj a opiš si do sešitu tabulku na straně 42

• vypočítej příklady 42/2, 4 a 43/6,7 – pomohou ti modré rámečky na str. 43

Úkoly navíc. Jakýmkoliv způsobem doruč své učitelce matematiky na: tomisova@zs-senov.cz nebo rakosanova@zs-senov.cz

8. A - 43/8 a 44/11

8. B + 8. C - 46/8 a 47/11

Nepovinný testík najdete vlevo.

Příští týden bude další test na známky.

Přejeme vám hodně úspěchů! G. R. + Š. T.