Angličtina 6

Úkoly do 24/04/2020

Dobrý den, milí žáci a zákonní zástupci,

většina z vás plní úkoly svědomitě, a tak pro vás máme ještě pár užitečných informací:

• každý kvíz si můžete v pohodě udělat vícekrát, započítává se ten nejlepší výsledek

• úkoly jsou kontrolovány o víkendu po datu, které je uvedeno v hlavním nadpisu

• pokud nějaký kvíz nestihnete a v Bakaláři se objeví N, nelamte si hlavu, napište na slovakova@zs-senov.cz a úkol splňte dodatečně

• od tohoto týdne vám přijde na vámi zadaný mail potvrzení o přijetí odpovědi kvízu

• v případě, že si nevíte s čímkoliv rady, se obracejte na vaše vyučující

S chutí do toho a půl je hotovo!

Zdraví Mischingerová, Slováková a Weczerková

Plán na tento týden

Pro tento týden máte nachystané celkem 4 úkoly - čtvrtý úkol je nepovinný. Nejprve budete mít za úkol přepsat novou slovní zásobu, poté slovíčka použijete ve cvičeních v pracovním sešitě.

Ve třetím úkolu si projdete prezentaci ke tvoření příčestí minulého u pravidelných sloves - někteří jste již prezentaci viděli na online lekci. Nepovinný úkol se týká jednoduchých přídavných jmen.

Dále se ve středu 22. 4. 2020 budou konat další videolekce - kontaktovat vás budou vaši vyučující.

V případě potřeby individuální konzultace se na nás s důvěrou obracejte.

Přejeme pěkný den

Mischingerová, Slováková a Weczerková

1.New vocabulary

Look into your workbook on page 76-77. There is new vocabulary B/Our holiday. Rewrite it into your vocabulary exercise books.

2. Practise the vocabulary

A) Open your workbook on page 26 and look at exercise 1. You may check your answers in the quiz:

B) On the same page, there is a crossword. You can have a look on some more hints in the following picture:

3. New grammar

Let me switch into Czech language.

Prohlédněte si následující prezentaci a zapište si do sešitu English 1 nebo Grammar dva slajdy s ikonou růžové tužky.

Příčestí minulé - pravidelná slovesa

4. Adjectives (optional)

This task is optional - that means you do not have to do it.

If you want to do this task, click on the following quiz for detailed information: