chemie 8

1. - 12. 6. 2020

ÚKOL Č. 10:

Prvně mi dovolte poznámku k práci za minulých 14 dní. Pokud jste líní si vypracovat úkoly sami a přeposíláte si pracovní list mezi sebou, zkontrolujte si kolik chyb tam má váš spolužák a udělejte jinou nebo to opravte.

A teď pro následující dva týdny:

Téma: Halogenidy, oxidy a sulfidy

1. Uděláte si zápis na jednotlivé sloučeniny patřících do těchto skupin z učebnice bez tvorby názvosloví u jednotlivých skupin ( to si necháme na společné chvíle ve škole). str. 62 - 67

2. Kdo si chce rozvíjet mezipředmětové vztahy a vidět věci v souvislostech, má k dispozici doplňující otázky viz dokument. (dobrovolné za 1, když to bude správně). Doufám, že mezi vámi jsou nadšenci, kteří mají rádi úkoly navíc, nebo vás otázky natolik zaujmou, že si ty odpovědi dohledáte. ;-)

3. Vyplníte kvíz nejlépe až po zápise a s učebnicí na stole, v klíně. (Pozor, zavřená vám nepomůže!!!)

Přejeme hodně síly na plnění našich výmyslů. Už jen měsíc a máte prázdniny. :-)

Doplňující otázky a úkoly k učivu halogenidy, oxidy a sulfidy: