Matematika 7. D

úkoly do 03/04/2020

Přihlaste se, prosím, všichni do učebny!!!

Návod na vstup do UČEBNY:

• Jděte do učebny (https://classroom.google.com)

• Přihlaste se do ní pomocí školního nebo soukromého Google účtu (účet musí být ve formátu "příjmení a jméno").

• Odsouhlaste přístup do účtu.

• Zvolte, že jste Student.

• Vpravo nahoře je velké šedé plus – tam se zapište do kurzu: Heslo je: jc3hann

Ahoj "Rákosníčci" :-)

Chválím všechny žáky, kteří řádně vyplnili test a přihlásili se do učebny. Ovšem ještě tu máme nějaké resty. :-(

Minulý týden jste tedy vyplnili test a vypracovali úkoly. Jak to dopadlo? Žáci, kteří vyplnili test bez chyby mají jedničku!!! To, zda jste opravdu procvičovali, si společně oveříme v testu vloženém níže! Jelikož mě nikdo nekontaktoval, předpokládám, že s učivem zatím nemá nikdo problém!?

Tento test je opět pro všechny žáky povinný.

Pozor změna!!! Test lze vyplnit pouze jednou! Známku tentokrát dostanou všichni žáci.

Klikni na tlačítko vlevo.

NOVÉ UČIVO - PRÁCE DO SEŠITU

Cílem naší práce bude procvičit vnitřní úhly čtyřúhelníků, něco se dozvědět o výškách a úhlopříčkách rovnoběžníků, připomentou si, jaké typy rovnoběžníků známe.

• uč. str. 40, cv. 13, 14 A vypracovat do sešitu (zelené rámečky ti napoví)

• uč. str. 41 přečíst, zelené rámečky přepsat do sešitu, pokus se i s náčrtem, POZOR výška je ke straně kolmá!

• uč. str. 42/2, 3 nemusíte zapisovat do sešitu, ale poctivě odpovězte a přeměřte!

• uč. str. 43 přečti si zelený rámeček - "Úhlopříčka rozděluje rovnoběžník na dva shodné trojúhelníky."

Jaké rovnoběžníky známe? Podívej se na video (je to opakování :-) )

• shrnutí najdeš v uč. str. 46/C tabulku přepiš do sešitu (nemusíš zapisovat slovně, můžeš načrtnout, inspiruj se ve videu...), procvičovat budeme příště

Úkoly navíc. Jakýmkoliv způsobem mi doruč na: rakosanova@zs-senov.cz. Budu rozdávat jedničky!

• uč. str. 43/5 (udělej si náčrt!)

• uč. str. 44/2