Hudební výchova

1.Tvoření melodií

Podívejte se na tuto stránku.

Za sebe doporučuji zkusit postupně vše a vrátit se k "Song maker". Lze si tam dobře vytvořit melodii, zkuste změnit barvu tónu (dá se tam zvolit marimba, piano...). Zkrátka experimentujte a zkoušejte.... Pokud budete přesvědčeni, že skladbička je povedená, pomocí ikony "Save" můžete zaslat odkaz mailem svému vyučujícímu hudební výchovy, aby se také pokochal.

A zde si můžete poslechnout můj výtvor.

2. Barokní hudební skladatel

Velmi podobně je zaměřen následující generátor barokní hudby. Na základě rozsáhlé analýzy díla J. S. Bacha byl vytvořen tento generátor hudby. Zkuste vytvořit nějakou pěknou melodii. Pokud budete chtít, můžete ji sdílet se svým učitelem hudební výchovy.

3. Hudební výchova a angličtina v jednom

Zkuste program LyricsTraining, lze pracovat i z prohlížeče, ale doporučuji si aplikaci stáhnout do mobilu či tabletu.

4. Zeptej se svých příbuzných....

Zkus se zeptat svých rodičů, jakou hudbu poslouchali oni, když byli ve tvém věku. Zkus zjistit, jaká byla jejich nejoblíbenější skupina a jestli někdy byli na koncertě této skupiny. Pokud budeš chtít, můžeš se zeptat i prarodičů. Potom si zkus jejich oblíbenou píseň poslechnout a napsat na ni krátké hodnocení. Výsledky svého krátkého průzkumu můžeš poslat na mailovou adresu svého vyučujícího.

5. Vyrob si vlastní hudební nástroj

Zkus si vyrobit jednoduchý hudební nástroj z věcí, které by se jinak vyhodily. Inspirovat se můžeš videem případně si najít na YouTube jiné video s návodem. Také se můžeš podívat na tohle video, a přesvědčit se, že se dá vyrobit hudební nástroj i ze zeleniny.


Své dílo můžeš vyfotit, případně poslat krátké video se zvukem hudebního nástroje svému vyučujícímu hudební výchovy.